חשוב לנו

לכל פרויקט, לכל בנין, לכל בית, מהקטן לגדול, יש השפעה על סביבתו. אסור לנו כמתכננים להתעלם ממנה. תכנון צריך לא רק לענות לדרישות הבסיסיות של פונקציונאליות, לא רק לספק מענה ברמת ארגון הפנימי של החלל בהתאם לקונבנציות וחוקים יבשים, אלא לשלב דגש באסטטיקה ולספק פתרון מתאים בקונטקסט הכללי של המקום בו הבניין יעמוד בעתיד ואת השפעתו על הסביבה.

חייבים לבחון את הפרויקט מבפנים החוצה ומבחוץ פנימה. איך הבניין נראה חשוב לנו בדיוק כמו מה רואים ממנו.

 

לדאוג לדיזיין (עיצוב) לא אומר להזניח תכנון פונקציונאלי. אנחנו שואפים לתכנן חללים בהם יהיה תענוג לגור, לעבוד, לחיות. יתכן שלא נעשה דבר גרנדיוזי אבל אנו מתחייבים בכל עבודה לתרום את גרגיר החול הקטן שלנו לסביבה טובה יותר.

 

אנו מאמינים במצבי win-win בהם יזם, עירייה, משתמשים ועיר מרוויחים. תכנון נכון על פי ראייתנו דואג לספק מענה לכל המעורבים בו כך שכל אחד ייקבל מה שחשוב לו. דבר זה דורש מסירות ועבודה קשה אך התוצאה מצדיקה בהחלט את המאמץ.

 

פרויקט מתוכנן על ידי צוות תכנון, לא רק אדריכל, מנהל או מנהדס. כל אחד חשוב וכולנו עובדים יחד לקבלת תוצאה טובה. ככה אנחנו אוהבים לעבוד.

אנו מאמינים בישירות, שקיפות ושיתוף פעולה. העבודה אצלנו ברוח טובה, מלאת מוטיבציה, אחראיות ואהבה למקצוע.

 

אני מאמינה שגם באדריכלות כמו בהרבה תחומים אחרים מתבטאת התרבות, התפיסות שלנו כאוכלוסיה, מה חשוב לנו ומה לא, עקרונותינו והרגלינו. אני גם משוכנעת שיש לנו היכולת להסתכל צעד קדימה, לפתח יותר איכפתיות למראה סביבתנו, מחוץ לדלת דירתנו: חדר המדרגות המשותף, הרחוב, השכונה, העיר... כל חלק מורכב מחלקים קטנים יותר. לכן, אנו מקנים חשיבות רבה להסתכלות הכוללת ומעוניינים לתכנן מבנים שיעמדו בכבוד בעיר לאורך שנים רבות (כי ככל הנראה הם נבנים היום כדי להישאר).

                                    סני גולדמן